انجام تعمیرات اساسی و اقدامات زیر بنایی در سایت زنجان (1395/11/23)

شرکت های تولید کننده اسید سولفوریک بواسطه تولید اسید و خاصیت خورندگی بالای اسید در فضای کارخانه، معمولاً هر چند سال یکبار نیاز به تعمیرات اساسی و در اصطلاح اورهال دارند. سایت زنجان شرکت اسید سازان که بیش از 3 سال از آخرین اورهال آن می گذشت در طول 2 ماهه گذشته اقدامات اصلاحی و تعمیرات اساسی در ساختار کل کارخانه را در دستور کار خود قرار داده است. همچنین با توجه به شرایط زمانی مناسب اصلاحات مهندسی در طراحی قسمتهایی از کارخانه بعمل آمده و طی چند روز آینده تولید آن شروع خواهد شد که این امر باعث افزایش ظرفیت حداقل 30 درصدی کارخانه در مقایسه با تولید 9 ماهه امسال را در بر خواهد داشت.
اهم اقدامات در دوره اورهال در این شرکت بدین شرح می باشد: خرید و تعویض کاتالیست های موجود؛ طراحی و ساخت یک دستگاه مبدل حرارتی و تعویض مبدل حرارتی معیوب؛ تعمیر اساسی کنورتور برای شارژ کاتالیست که تمام لایه­ های چهار گانه آن بصورت کامل بازسازی، آجر چینی و اسکلت بندی گردیده است؛ تعمیرات اساسی فیلتر شنی؛ بازبینی و تعمیر اساسی چهار دستگاه بلوئر؛ ساخت یک واحد استخر بتنی جهت نصب مخزن زیر زمینی اسید؛ جابجایی اینورتور بلوئرها و انتقال آنها به واحد PLC و انجام عملیات کابل کشی بطول 1600 متر بمنظور جلوگیری از استهلاک تجهیزات.
لازم به توضیح است کلیه اقدامات اصلاحی و تعمیرات که توسط پرسنل شرکت انجام گرفته در راستای بهبود فرایند تولید باعث افزایش حداقل 30 درصد تولید کارخانه خواهد شد. همچنین کلیه فعالیت ها به منظور برآورد اهداف زیست محیطی می باشد. گفتنی است علاوه بر اقدامات انجام یافته در واحدهای فنی و مهندسی شرکت در واحدهای منابع انسانی و مالی نیز اقدامات مطلوبی بشرح ذیل انجام گرفته است:
– ارتقاء سیستم های نرم افزاری مالی قدیمی به سیستم های جدید و تحت وب.
– راه اندازی اتاق سرور و تجمیع کلیه سیستم های عملیاتی شامل سیستم مدیریت اطلاعات و کاربری کارخانه، سیستم های مالی، اداری، انبار و … بمنظور یکپارچه سازی سرورها و تجهیزات مربوطه.
– راه اندازی شبکه یکپارچه سایت سلطانیه و برقراری ارتباط آن با دفتر مرکزی شرکت.
لازم به ذکر است با تأمین این زیرساخت­ها در شرکت اسید سازان زنجان در ابعاد فنی و اداری شاهد پایداری تولید، کاهش هزینه ها و سرعت در گردش اطلاعات خواهیم بود.