عملکرد درخشان شرکت اسید سازان در سال 1396 (1397/02/25)

تولید بیش از 131 هزار تن اسید سولفوریک و افزایش 31 درصد تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از عملکرد فوق العاده ود رخشان از شرکت اسید سازان دارد.
مهندس غلامعلی غیرتمند مدیر عامل شرکت اسید سازان با بیان این نکته خاطر نشان کرد ما امسال نیز در مجمع عمومی سالیانه شرکت علاوه بر ثبت رکورد جدید در تولید اسید با رشد 31 درصد تولید مواجه بودیم مهندس غیرتمند افزود تولید 131/352 تن اسیددر سال 96در مقایسه با 100/700تن سال 95 نشان از رشد 31 درصدی تولید دارد و این در حالی است که ما این افزایش تولید را بدون افزایش هزینه های ثابت و با کنترل گلوگاه های تولید ، افزایش راندمان و نصب تجهیزات جدید فراهم ساخته ایم. مدیر عامل شرکت اسید سازان در ادامه به تامین اسید مورد نیاز شرکت های هلدینگ توسعه معادن روی ایران اشاره کرد و افزود با توجه به افزایش تولید و ظرفیت های شرکت های زیر مجموعه هلدینگ و همچنین نوع خاک مصرفی ، مصرف اسید شرکت های هلدینگ نیز افزایش یافته که با این توصیف شرکت اسید سازان 100 درصد اسید مورد نیاز شرکت کالسیمین ، 90درصد مصرف شرکت ملی سرب و روی و بیش از 50 درصد مصرف شرکت فرآوری را تامین کرده است و نزدیک به 16 درصد از تولید خود را نیز خارج از هلدینگ به فروش رسانیده است.
مهندس غیرتمند به برنامه 110 هزارتنی تولید اسید سولفوریک در سال 97نیز اشاره کرد و خاطر نشان ساخت با توجه به برنامه اورهال هایی که درهر دو سایت در پیش داریم برنامه تولید امسال را 110هزار تن اعلام کرده ایم که امید داریم تحقق برنامه با افزایش تولید نسبت به سال 96 محقق گردد. مدیر عامل اسید سازان به دو جذبی شدن سایت سلطانیه این شرکت در سال 97 اشاره کرد و گفت پروژه دو جذبی سایت سلطانیه امسال در 6 ماهه اول انجام خواهد شد که با این برنامه علاوه بر افزایش تولید در این سایت مسائل زیست محیطی آن نیز بطور کامل حل خواهد شد و راندمان آن به بالای 99 درصد افزایش خواهد یافت.
ورود به فرا بورس و عرضه سهام شرکت اسید سازان درتابلو فرابورس کشور دیگر برنامه شرکت اسید سازان در سال 97 خواهد بود که مهندس غیرتمند اظهار امیدواری کرد این برنامه نیز در طول سال 97 تحقق یابد. گفتنی است مجمع شرکت اسید سازان بدون هیچ بند حسابرسی و ثبت رشد 236درصدی سود سالیانه به پایان رسید. خاطر نشان می سازد این شرکت مسئولیت تامین اسید سولفوریک شرکت های تولید کننده شمش روی هلدینگ را به عهده دارد که در دو کارخانه مجزا در شهر زنجان وسلطانیه فعالیت می نماید.